Teknik Bilgiler

Artık Su Kaçağı Derdi Kalmasın

Sıhhi tesisat işlerinin günümüzde gösterdiği değişim, örneğin su kaçağı tespitlerinin artık modern yöntemlerle yapılması, ilgi çekicidir.

Robotik cihazlar ve akustik dinleme cihazı denilen aletlerle yapılan su kaçağı tespitleri ve tıkanıklık açmalar sıkıntı yaratan tamirat işlerini ortadan kaldırmıştır. Ortalığın kırılıp dökülmesine, evlerde tadilata varan durumların yaşanmasına ve hanımların gözünü korkutan inşaat sonrası temizliğine artık gerek kalmamıştır. Bu gelişimi sıhhi tesisat sektörünün günümüz teknolojisine uygun hale gelmesi şeklinde de tanımlayabiliriz.

Hizmetlerimiz Hakkında

Firmamız kurulduğu 1995 yılından bu yana her türlü sıhhi tesisat işlerinizde yanınızdadır. Bugün için;

Hizmetlerimiz hakkında konuşurken bu sıralamanın içine;

  • Kesinlikle müşteri memnuniyetini sağlamaya,
  • Garantili hizmete,
  • Uygun fiyata ve
  • Hızlı servise dayanan profesyonel iş anlayışımızı da eklemek isteriz.

Özellikle süregelen çok uygun rakamlı kampanyamız devam etmektedir. Sadece 99 TL karşılığında su kaçağı tespiti yaparak tamirin nereden başlaması gerektiğini tespit ediyoruz. Böylece en kısa sürede sorunu çözerek, kırılan yerin de macunlanmasını sağlıyoruz. Temiz iş yapan personellerimiz her zaman sizi memnun edecek sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

 Robotik Cihazlar Kullanıyoruz

Cihazla su kaçağı tespiti konusu hakkında biraz daha genel bilgi vermek konunun anlaşılması açısından yararlı olacaktır.

Sıhhi tesisatçılıkta eski teknikler olarak bilinen usuller içinde öncelikle “bakalım önce şurayı bir kıralım, kaçağın yerini bulalım, olmadı bu duvarı da deleriz” türü sözler fazlasıyla duyuldu. Hem zahmet hem artı masraf yaratıldı. Sonuçta belki arıza eski galveniz boruların yenileriyle değiştirilmesi ile gideriliyordu ama geriye çok daha fazla yapacak iş kalıyordu. Gelişen teknoloji dar alanlar içinde görüntü alabilen küçük kameralı görüntü sistemlerini yarattı. Ayrıca yer tespitlerinde akustik dinleme cihazları da kullanılmaya başlandı.

Kameralı Tespit Yöntemi

Kameralı tespit cihazları arızlara neden olan kısmı, mesela borunun içindeki çatlakları ya da suyun akışını engelleyen tıkanıklıkları görünür hale getirdi. Bu arama sırasında mesafe ölçümü de yapılabildiği için şimdi artık arızalı kısım adeta nokta atışı tespitlerle bulunuyor. Sızıntının yeri birebir belli olunca da ortalığı kırıp dökmeye gerek kalmıyor, ev ahalisi üzülmüyor. Kırmadan su kaçağı bulma işinin böyle rahatlatıcı etkileri de var. Tespit yapıldıktan sonra işlerin kolayca yürüdüğünü de tahmin edebilirsiniz; teşhis konmuş, tedavi belirlenmiş olmaktadır. Tıkanıklıkları açmada sonraki işimiz uygun cihazlarla boru içinde çalışarak tıkanıklık yaratan durumu yok etmektir. Uygun büyüklükteki parçalayıcı döner robotumuz tıkanıklığa neden olan maddeleri parçalamaktadır. Akustik dinleme cihazı ile yapılan arama sonunda da sizin isteğiniz doğrultusunda sadece tek fayans büyüklüğündeki bir alanda çalışarak gerekli tamiratı yapabiliyoruz. Çünkü sızıntı yapan yeri tam olarak bilebiliyoruz. (Evleri örnek versek bile, bu çeşit sıhhi tesisat tıkanıklıklarının ve sızıntıların işyerlerinde ve toplu yaşam alanlarında da meydana gelebileceğini tahmin etmek güç değildir. Örneğin bir hastanede yaşanan bu çeşit bir tıkanıklık büyük problemdir. Firmamız işyerlerinde ve resmi kurumlarda oluşacak sıhhi tesisat sorunlarının çözümü için de hizmetinizdedir.)

Tıkanıklık açma işinde teknolojiye dayanan modern cihazlar kullanan firmamız petek temizleme işinde de eski yöntemler yerine kimyasal temizleyicilerden yararlanmakta, böylece peteklerin içindeki kum, çamur gibi tüm artıkları temizleyebilmektedir. Su kaçaklarını bulma işinden başka petek temizleme işi için de gerekli eğitimi almış, uzman tamir kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Bize Nasıl Ulaşırsınız?

Evinizde ya da işyerinizde yukarıda bahsedilen sıhhi tesisat sorunları oluşmuşsa bize kendi internet sitemiz üzerinden hemen ulaşabilirsiniz. Yapılan aramalar zaten ilk etapta hemen bizi gösterecektir. Böylece telefon veya e-posta iletişimi üzerinden firmamıza kolayca ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.ersoylartesisat.com

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu