Genel Klima Bilgileri

Isı Geri Kazanımlı (Heat Recovery) VRF – VRV Sistemleri

isi-geri-kazanim-vrv

Neden Isı Geri Kazanım?

Bir ısı geri kazanımlı sistemin tercih edilmesinde başlıca etken esneklik ve verimliliktir. Örneğin bir heat pump sistem geniş bir açık ofis katı için uygunken, daha bölmeli bir yapıya sahip bir ofis her bir kullanıcının kişisel tercihine göre katın farklı bölümlerinde eş zamanlı ısıtma ve soğutmaya ihtiyaç duyacaktır. Bu tür sistemlerin verimi ısıtma ve soğutmadan gelen atık enerjinin ihtiyaç duyulan yerlere transfer edilmesinden gelmektedir. Böylece dengelenmiş bir ısı değiştirgeci olarak konvansiyonel heat pump sisteme göre %20’ye varan enerji tasarrufu elde edilmektedir. R2 /WR2 sistem için gerekli montaj alanları 3 borulu bir sisteme göre önemli ölçüde daha azdır. Böylece montaj maliyeti azalmakta, bunun ötesinde City Multi Sistemin sağladığı tasarrufu daha da artırmaktadır.

vrv2

Üç borulu Isı Geri Kazanımlı VRF Klima sistemi farklı bölge ve odalarda eş zamanlı ısıtma ve soğutma sağlama özelliğine sahiptir. İhtiyaç duyulan tüm gereksinimler karşılanırken, yüksek COP değerleri (3,97 COP=22,4 KW için) ile de elektrik tasarrufu sağlarlar. Üç borulu Isı Geri Kazanımlı modeller 22,4-84 KW arasında soğutma, 25-95 KW arasında ısıtma kapasitelerine sahiptir. 13 tipte, 81 farklı kapasitede iç ünite seçeneğine sahiptir.

vrv

Temel Özellikler

– Yüksek verimliliğe sahiptirler,

– Eş zamanlı ısıtma ve soğutma yapabilme özelliğine sahiptirler,

– R410A akışkanlı,

– Isıtma veya soğutma çalışması, çalışma ortamına ve ihtiyaçlarına uygun şekilde ünite bazında otomatik olarak küçük akış seçme ünitesi tarafından yapılır,

– Her dış ünitede ikişer adet inverterli DC twin-rotary kompresör bulunmaktadır,

– Dış ünite ile iç ünite arası yükseklik farkı maksimum 50 m’dir,

– İç üniteler arası yükseklik farkı maksimum 35m’dir,

– Maksimum gerçek boru uzunluğu 125 m ‘dir,

– Toplam boru uzunluğu 300 m ‘dir,

– Aktif yağ yönetimi sistemi ile mükemmel güvenilirlik sağlanır,

– Yapay akıllı ağ sistemi mevcuttur ve Bina Yönetim Sistemine (BMS) uyumludur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu